BOSCH Çamaşır Makinesi F57 Hatası

BOSCH çamaşır makinesi f57 hatası makinenin elektronik kartında sorun oluştuğuna işaret eder. BOSCH marka çamaşır makinesinde F57 hatasını aldığınızda kısa sürede yetkili servise başvurmanız gerekir. Elektronik kart adından da anlaşılabileceği üzere çamaşır makinesinin gerkeli işlemleri yerine getirebilmesi için gerekli olan komutların oluşturulduğu bir devre elemanıdır. Bu mekanizmada zamanla kullanıma bağlı olarak sorunlar oluşabilir. F57 hatası ortaya çıktığında makineniz çalışmaz ve yıkama yapmaz.

BOSCH Çamaşır Makinesi F57 Hatası Neden Olur?

BOSCH çamaşır makinesi f57 hatası çözümü için teknik servis ile iletişime geçmeden önce bazı kontrolleri yapmanız faydalı olabilir.

  • BOSCH marka çamaşır makinesinde F57 hatası ortaya çıktığında bunu ekrandan görebilirsiniz. Çamaşır makinesi ekranında F57 hatasını gördüğünüzde ilk olarak elektrik girişini kontrol etmelisiniz. Elektrik prizi beklendiği gibi çalışmıyor olabilir. Ütü, kettle, saç kurutma makinesi gibi çamaşır makinesi ile aynı seviyelerde elektrik tüketen cihazlarla elektrik girişini kontrol edin.
  • Çamaşır makinesinde fiziksel bir hasar oluşması da F57 sorununa yol açabilir. Makinenin her tarafını dikkatlice kontrol edebilirsiniz. Sonrasında F57 sorununu çözmek için teknik servisi aramanız gereklidir.

İlgili Yazılar

Arçelik çamaşır makinesi İçinde su Kalıyor
Arçelik çamaşır makinesinin alt kapağı açılmıyor
Bosch Logixx 8
çamaşır makinesi sigorta attiriyor sa.
Çamaşır makinesi çamaşırları sıcak çıkarıyor
TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 4445545.net 4445545.org Altus Servis İstanbul Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis Arizacozum.com İstanbul Vaillant Servisi Kombicozum.com