Bosch Çamaşır Makinesi E21 Hatası

Bosch çamaşır makinesi E21 hatası olduğunda dijital ekranda uyarı olarak belirir. Bosch çamaşır makinenizin dijital ekran panelinde uyarı ikazı yandığı zaman, kullanıcı kontrollerini yapmanız gerekir. Tüm kullanıcı kontrollerini yaptıktan sonra hata kodu yanmaya devam ediyorsa makinenizin çalışmasını engelleyen bir arıza olabilir.

Bosch çamaşır makinenizin gösterge panelindeki hata kodlarının ne anlama geldiklerini ve gerekli kullanıcı kontrollerinin neler olduğunu, kullanma kılavuzundan bakarak öğrenebilirsiniz. Yetkili servisinizi arayarak hata kodu hakkında danışabilir, yönlendirmeleri doğrultusunda müdahale edebilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi E21 Hata Kodu Nedir, Ne Yapılmalıdır?

Bosch markası bilişim desteğiyle bütünleşerek, yazılım alt yapısı ile çalışan yeni nesil teknolojik ürünleri üretmektedir. Yazılım alt yapısı ile çalışan modellerde kontrol panelinin gereksiz kullanımı, sistemin kendini kilitlemesine yol açacağından resetleme işlemi soruna çözüm olacaktır. Resetleme işlemi sonrasında E21 hata kodu yanmaya devam ediyorsa,

  1. Her türlü kullanıcı müdahalesinden önce makinenizin fişini elektrik akımından çekiniz.
  2. E21 hata kodu, Bosch çamaşır makinenizin su boşaltım sisteminde sorun olduğunu belirtir.
  3. Öncelikle makinenizin en alt kısmındaki yabancı cisim atma haznesinin, dolup dolmadığını kontrol ediniz.
  4. E21 hata kodu pompa hatasından kaynaklanabilir. Pompa hortumlarının tıkanıklığına bakınız.
  5. Tahliye hortumlarının makine zemin seviyesinden en az 50 cm yukarıda olmasına dikkat ediniz.
  6. Bağlantı hortumlarının tıkanıklığını kontrol ediniz. Tüm kontroller yapıldıktan sonra su boşaltma işlemi yapılmıyor ve E21 hata kodu yanmaya devam ediyorsa yetkili servisinizi mutlaka arayınız.

İlgili Yazılar

Arçelik Çamaşır makinesi yumuşatıcı Işığı yanıp Sönüyor
Arçelik çamaşır makinesi neden su almaz
Regal Çamaşır Makinesi Arızaları
Siemens Bulaşık Makinesi CL hatası
LG çamaşır makinesi OE hatası çözümü
TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 4445545.net 4445545.org Altus Servis İstanbul Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis Arizacozum.com İstanbul Vaillant Servisi Kombicozum.com