Bosch Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor

Bosch çamaşır makinesi kapağı açılmıyor birçok kullanıcı tarafından dile getirilen ve oldukça tedirgin edici olan sorunlardan birisidir. Kullanıcılar bu durumda ne yapacaklarını bilemeyerek telaşlansa da aslında bu o kadar da korkunç bir durum değildir, pek çok nedeni olsa da çözümü oldukça basittir.

Genelde program bitiminde makine içinde yüksek seviyede su kalması durumundan dolayı makine kapağın açılmasını engeller.

Bosch Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor Neden?

Bosch çamaşır makinesi kapağı açılmıyor neden? diye soran pek çok insan olsa da bu durumun sadece bir tane nedeni bulunmamaktadır. Pek çok farklı sebepten dolayı kapak açılmayabilir, bunlar da şu şekilde sıralanabilir;

  • Program bitiminde makinede yüklü miktarda su kalacağından makine koruma mekanizması ile açılmaz, sıkma programında tekrar edebilir ya da bekleyebilirsiniz.
  • Seçili program devam ederken kapak açılmaz, çamaşır eklemek ya da çıkarmak isterseniz bekletme moduna getirin.
  • Pompa filtresinin tıkanması veya filtreye yabancı bir cismin takılması ön kapağın açılmasını engelleyebilir. Bu yüzden filtrenin temiz olduğundan emin olun.

İlgili Yazılar

Profilo çamaşır makinesi sigorta Attırıyor
Bosch çamaşır Makinesi sürtünme sesi
Ariston ARL 85 çamaşır makinesi Arızaları
siemens s12-76 child lock
Profilo çamaşır makinesi E34 hatası
TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 4445545.net 4445545.org Altus Servis İstanbul Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis Arizacozum.com İstanbul Vaillant Servisi Kombicozum.com