Profilo Çamaşır Makinesi E17 Hatası

Profilo çamaşır makinesi E17 hatası yaşayan kişiler, bu hata kodunun ne anlama geldiği ve bu hatanın nasıl çözümlenebileceği üzerine araştırmalar yapmaktadır. Profilo markalı çamaşır makinelerinin gösterge panelinde görülebilen E17 hatası, makinenin içerisinde yeterli su akışının olmadığını göstermektedir. Makineye istenen basınçta su gelmediği için yıkama programları olduğundan daha uzun sürebilir ya da makine kendini güvene alarak programı başlatmayabilir.

Profilo Çamaşır Makinesi E17 Hatası Çözümü

Profilo çamaşır makinesi E17 hatası ile karşı karşıya kaldığınızda makinenizin içerisine yeterli su gelmediğini anlamalısınız. Bu durumda ise yapmanız gerekenler aşağıdaki listede belirtildiği gibidir.

  • Makinenizi öne doğru çekerek gelir hortumunu kontrol ediniz. Hortumda kıvrılma, sıkışma, tıkanma gibi sorunlar olmadığından emin olmalısınız.
  • Gelir su hortumunun bağlı olduğu musluğun açık olduğundan ve suyun basınçlı olduğundan da emin olmalısınız. Su basıncı yeterli olmazsa makineniz bu hata kodunu verebilir.
  • Makinenin filtresini kontrol edip gerekirse temizlemeniz de oldukça önemlidir.
  • Sonrasında ise makinenizin başlat düğmesine bip sesini duyana kadar basmalı ve makineyi resetlemelisiniz.

Kaynak: profilo e 17 hatası

İlgili Yazılar

Vestel sıvı deterjan Aparatı nasıl takılır
Bosch Serie 6 Çamaşır Makinesi
Samsung çamaşır makinesi 3E hatası
Samsung çamaşır makinesi 6E hatası
Vestel Çamaşır Makinesi Dokunmatik çalışmıyor
TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 4445545.net 4445545.org Altus Servis İstanbul Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis Arizacozum.com İstanbul Vaillant Servisi Kombicozum.com