Profilo Çamaşır Makinesi Kapak Açılmıyor

Profilo çamaşır makinesi kapak açılmıyor sorunu, Profilo kullanıcılarının zaman zaman karşılaşabileceği durumlardan biridir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, çamaşır makinelerinin kapağı bazı durumlarda açılmayabilir. Kapağın açılmamasının sebeplerinden bazıları çocuk kilidinin açık olması, pompa kısmının bozulması, makinenin kendini güvenlik altına alması olabilir.

Profilo Çamaşır Makinesi Kapak Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Profilo çamaşır makinesi kapağı açılmıyor durumu ile karşı karşıya kaldıysanız, bu durumun her zaman bir arıza belirtisi olmadığını bilmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; makinenin bir programı açıksa ve çalışıyorsa, kapağı açmanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda kapağı açabilmeniz için programı beklemeye almanız gerekir. Ancak program bittiyse ve hala kapak açılmıyorsa yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Pompa filtresi tıkanırsa kapağın açılması zorlaşır. Bu durumda kapağı zorlamamalı ve teknik servisten destek almalısınız.
  • Eğer çocuk veya güvenlik kilidi açıksa, makinenizin modeline uygun şekilde bu modu kapatmalısınız.
  • Makinenizin açma kapama tuşuna 5 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilir ve kapağın kilidini devre dışı bırakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Ariston aqualtis çamaşır makinesi kapak açılmıyor
Profilo çamaşır Makinesi suyu boşaltıyor Sıkma Yapmıyor
Bosch çamaşır makinesi deterjanı almıyor
Vestel çamaşır makinesi elektrik gelmiyor
Samsung çamaşır makinesi hata kodları 3E
TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 4445545.net 4445545.org Altus Servis İstanbul Profilo Servis Buderus Servis Electrolux Servis İmmergas Servis Arizacozum.com İstanbul Vaillant Servisi Kombicozum.com